Fotografia reklamowa – sesja z modelką

Sesja studyjna na białym tle z modelką to jeden z najbardziej popularnych sposobów zaprezentowania odzieży i dodatków. Niewątpliwie każdy, kto zakłada własny sklep internetowy z odzieżą lub obuwiem powinien posiadać takie zdjęcia produktowe, w których pokazane jest jak produkt prezentuje się na ciele.

fotografia reklamowa - sesja z modelką

W tym artykule dzielę się z Wami zdjęciami z sesji z modelką, które wykonałam dla New Balance Poland. Oprócz produktów tej marki, pojawia się jeszcze odzież marki Levis. Całość wykonana na białym tle z wykorzystaniem białym kubików w różnych kształtach. Dzięki temu mogłam trochę pobawić się przestrzenią. Koncept był taki, by pokazać postać w całości, a także stworzyć oddzielne realizacje dla każdego z produktów, włączając w to zbliżenia. Moją modelką była Monika, której piękna, ciemna karnacja pięknie wpisywała się w charakter zdjęć produktowych.

Stylizacje i kadry

Łącznie powstało kilka stylizacji, przy czym dzielę się z Wami czterema, które moim zdaniem wyszły najlepiej. Pierwszy outfit to minimalizm podkreślony przez jasny jeans, błękitną czapkę z daszkiem i krótką bluzę. W tej stylizacji wykonałam zdjęcia modelce zarówno w pozycji stojącej jak i siedzącej.

Pierwsza stylizacja – sportowy minimalizm

fotografia produktowa - sesja z modelką

Druga stylizacja – kobiecość na sportowo

W drugiej stylizacji sportowy charakter przełamany został jeansową spódnicą oraz przylegającym niebiesko-zielonym topem. W trakcie trwania zdjęć wykorzystałyśmy również sam top, do którego dopasowaliśmy dziewczęce podkolanówki tworząc kilka ujęć w ruchu.

fotografia produktowa - sesja z modelką

Osobiście bardzo lubię pracować z modelką lub modelem tworząc tego typu zdjęcia produktowe. Może wydawać się to monotonne, w końcu to tylko białe tło. Ja za to uwielbiam ten minimalizm oraz dbałość o szczegóły. Sesja studyjna na białym tle z modelką może być także zabawą – statyczne pozy z łatwością można zamienić na dynamiczne ujęcia. Białe tło daje nam klarowność, czystość i estetykę, która pasuje do wszystkiego.

Trzecia stylizacja – do góry nogami!

Używając obiektywów stałoogniskowych, jak i zmiennoogniskowych mamy możliwość eksperymentowania z przedmiotem fotografowanym. Często w sesji studyjnej z modelem stosowane są zamierzone zniekształcenia, dzięki której uwydatniony jest charakter produktu. Od czasu do czasu staram się stosować takie zabiegi.

fotografia reklamowa - sesja z modelką

Czwarta stylizacja – gdy liczy się luz

Tak jak we wcześniejszych stylizacjach, tak i tutaj – dominantą jest minimalizm. Na tapetę wjeżdżają beże i naprawdę delikatne kolorki, które zostały przełamane czerwonym T-SHIRTEM i dodatkami. Całość – bardzo prosta i przejrzysta.

Sesja studyjna z modelką na białym tle niesie ze sobą wiele innych korzyści. W takiej fotografii produktowej można dodatkowo użyć przedmioty takie jak (krzesła, fotele, kubiki). Wypełniają one kadr, dzięki nim możemy fotografować modelkę lub modela w różnych pozach: siedzących, leżących, opierających się o dany przedmiot. 

Dlaczego fotografia produktowa z modelką na białym tle jest jeszcze tak popularna i przydatna? Pozyskany z sesji materiał z powodzeniem może być użyty w  tworzeniu pokrewnych grafik: banerów na stronę internetową czy grafik na social media. Co więcej – postać lub produkt sfotografowane na białym tle łatwo wyciąć w programach graficznych. Do takich czystych ujęć można również łatwo dopasować odpowiedni fason lub kolor czcionki. Dla mnie sesja studyjna z modelką lub modelem to must have każdego sklepu internetowego z odzieżą, obuwiem czy akcesoriami.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments