Zjawiskowe lodospady w Rudawce Rymanowskiej to atrakcja, która w okresie zimowym przyciąga wielu turystów przemierzających Beskid Niski. Zamarznięte sople wody, piętrzące się majestatycznie na zboczu porośniętym drzewami, to naprawdę spektakularny spektakl, który urządziła sobie natura.

Jak powstają lodospady w Rudawce Rymanowskiej?
Lodospady powstają podczas określonych warunków atmosferycznych. Aby podziwiać te niepowtarzalne formacje, przed nadejściem zimy muszą utrzymywać się obfite opady deszczu. Małe strumyczki, spływające ze zbocza pod wpływem ujemnej temperatury zamarzają i tworzą sople, które wraz z napływem wody przybierają duże kształty. Krajobraz dodatkowo przystraja meandrująca rzeka Wisłok. To unikatowe zjawisko można podziwiać wyłącznie zimą podczas ujemnych temperatur.
Gdzie zaparkować i jak dotrzeć?
Najlepiej zostawić auto na parkingu TUTAJ. Z pewnością zobaczycie wydeptaną ścieżkę prowadzącą w kierunku rzeki Wisłok. Kierujcie się w dół rzeki, a następnie skręcie w prawo. To tam rozpoczyna się kręta droga prowadząca do lodowej krainy. Aby dostać się od parkingu do lodospadów potrzebujecie kilkanaście minut wolnego marszu.
Pomysł na sesję z lodospadami w tle
Dla fotografów lodospady w Rudawce Rymanowskiej to magiczne tło do wykonania zdjęć w zimowej scenerii. To idealne miejsce do zdjęć ślubnych plenerowych, sesji fashion czy sesji wizerunkowych. Zanim wybierzecie się tam z aparatem koniecznie dowiedzcie się jaka temperatura panuje w Rudawce Rymanowskiej.
