Wodospad Magurski

Wodospad Magurski to jedna z najciekawszych atrakcji na Ścieżce Przyrodniczej w Foluszu, którą odkryliśmy stosunkowo niedawno. Wykorzystując czas dni deszczowych wybraliśmy się na krótką wyprawę, specjalnie po to, by zobaczyć go w najpiękniejszej odsłonie.

Wodospad Magurski

Nie zawsze Wodospad Magurski prezentuje się tak okazale. Dla przypomnienia – pokażę Wam zdjęcie jak wyglądał końcem kwietnia. Sączyły się po nim zaledwie krople wody.

Wodospad Magurski - kwiecień 2020
Wodospad Magurski – kwiecień 2020

Jak dotrzeć do Wodospadu? Szczegóły znajdziecie w moim wcześniejszym artykule, w którym opisuję wszystkie atrakcje na Ścieżce Przyrodniczej w Foluszu.

W drodze do Wodospadu Magurskiego

Zanim jednak dotarliśmy do Wodospadu – musieliśmy przeskoczyć przez niewielki patok i przemoczyć całkowicie nasze buty. Mimo wszystko – opłacało się. Po drodze napotkałam też kilka interesujących kadrów: m.in. zamglony las otulony wijącym się niczym jedwab strumieniem.

Ścieżka Przyrodnicza Folusz

Wodospad Magurski w pełnej krasie – czerwiec 2020

Z parkingu do wodospadu jest tylko 20 minut marszu. Myśleliśmy, że w tak deszczowy dzień będziemy na szlaku sami. Na trasie spotkaliśmy też innych turystów, którzy prawdopodobnie tak jak my przyjechali specjalnie po to, by ujrzeć Wodospad Magurski, który najlepiej wygląda w okresach wysokich stanów wód lub po deszczowych dniach.

Wodospad Magurski

Jeśli jesteście ciekawi, jakie są rzeczywiste wymiary wodospadu – możecie oszacować po zdjęciu powyżej. Mierzę ponad 180 cm i stoję na kamieniu.

Zobaczcie kilka różnych ujęć na to przepiękne miejsce, otoczone leśną zielenią.

Wodospad Magurski
Wodospad Magurski

Wodospad Magurski na żywo

Jeśli same zdjęcia Was nie satysfakcjonują, zostawiam Wam filmik. Posłuchajcie tego relaksującego szumu spadającej wody. Na tym nagraniu zobaczycie też, że wodospad wcale nie jest taki mały. W dolnej części wideo stoję we własnej osobie.

Miłe niespodzianki na szlaku

Wracając na parking spotkaliśmy też mieszkankę Magurskiego Parku Narodowego – salamandrę plamistą.

Salamandra plamista na Ścieżce Przyrodniczej w Foluszu

Zaciekawił Cię ten temat? Zajrzyj do innych wpisów o Beskidzie Niskim:

Ścieżka Przyrodnicza Folusz – Magurski Park Narodowy
Magurski Park Narodowy – Szlakiem z Folusza
Rotunda zimą – Cmentarz wojenny nr 51
Św. Góra Jawor zimą – szlakiem z Wysowej
Dzikie Stoły – Beskid Niski pełen smaku
Cergowa po raz drugi

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments