Rzeszów – świąteczny rynek nocą

Pięknie przystrojone miasta na Święta roztaczają wokół nas magiczną atmosferę. Nie sposób przejść obok tak rozświetlonych ulic, nie zachwycając się blaskiem świateł. Moja wieczorowa wędrówka z aparatem zaowocowała serią zdjęć ukazującą rzeszowski rynek. Zobaczcie jak tym razem ozdobiony został Rynek w Rzeszowie.

Choinka na rzeszowskim rynku

Bez niej nie byłoby tak samo! Choinka – rzecz jasna – musi znaleźć się na świątecznym rynku. Przystrojona ozdobami, drobnymi światkami, dużymi bombkami i wyrazistą gwiazdą wyglądała pięknie!

Choinka na rzeszowskim rynku.

Lodowisko

Tegoroczną nowością wśród świątecznych atrakcji miejskich było lodowisko, znajdujące się tuż przed Ratuszem.

Świąteczny autobus

Kolorowy autobus niczym sławna ciężarówka Coca Coli zaparkował na rzeszowskim rynku. To bez wątpienia najlepsze miejsce na zrobienie zdjęć w świątecznym klimacie, takich w sweterku i gadżetach, wpisujących się w mikołajkowy klimat. Rozświetlony pojazd w czerwono-złotym kolorze z górą prezentów na dachu to według mnie najbardziej trafiona atrakcja wśród świetlnych iluminacji. Na przodzie świątecznego auta znalazł się też napis Rzeszów. Ja również skorzystałam z okazji i mam pamiątkowe zdjęcie. Zobaczcie sami.

Rzeszów Eye

Świąteczna kolejka w kształcie koła zawitała do Rzeszowa po raz drugi. Tym razem usytuowana została w samym centrum Rynku – tuż obok lodowiska. Atrakcja ta cieszy się dużą popularnością wśród dzieci, które zauroczone kolorowymi światłami, połyskującymi w takt muzyki, naciągają swoich rodziców na krótką przejażdżkę.

rzeszów diabelski młyn

Dom Św. Mikołaja

Miłą niespodzianką, jaka mnie spotkała na świątecznym rynku, zaraz przed jarmarkami (od strony sceny), był dom Św. Mikołaja i jego pomocnic. Dzieci wiedzione za rękę przez rodziców miały lekkiego stracha przed spotkaniem z Mikołajem, choć jestem pewna, że po tej wizycie były zadowolone. Ukradkiem udało mi się zrobić kilka fotek przed domem Św. Mikołaja.

Świąteczne jarmarki z regionalnymi specjałami i rękodziełem

Na Rynku nie zabrakło jarmarków, na których sprzedawcy oferowali regionalne produkty takie jak: sery czy miody. Wśród świątecznych straganów można było napić się grzanego wina czy zjeść ser kozi z żurawiną. Na stoiskach pojawiło się też rękodzieło nawiązujące do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Świąteczne jarmarki w Rzeszowie.

Świąteczny całus pod rzeszowską studnią

W Rzeszowie pojawiła się symboliczna dekoracja, nie tylko dla zakochanych par, które spotykają się na randki pod studnią. Ciekawa jestem ile całusów padło przy tej stylowo przystrojonej w światełka i jemiołę studni.

Świąteczna studnia w Rzeszowie
Świąteczna studnia w Rzeszowie

Sanie z reniferami na ul. 3 Maja

Również na głównym deptaku przy ul. 3 Maja pojawiły się świąteczne ozdoby na tle których mieszkańcy Rzeszowa chętnie pozowali do rodzinnych zdjęć.

Sanie z reniferami na ul. 3 Maja w Rzeszowie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments