Narty biegowe w Ptaszkowej – Centrum Sportów Zimowych

Centrum Sportów Zimowych Ptaszkowa ośrodek
CSZ Ptaszkowa zimą

W styczniu 2019 roku podczas pięknej zimy postanowiliśmy spróbować jazdy na nartach biegowych. Dowiedzieliśmy się, że w Ptaszkowej istnieje nowoczesny obiekt w którym można wypożyczyć sprzęt i samemu lub pod okiem instruktora wyruszyć na trasy biegowe. Otwarty w 2016 roku obiekt zaprasza wszystkich chętnych, którzy lubią aktywny wypoczynek. W tym wpisie postaram się opisać moje wrażenia z jazdy oraz opisać trasy i ośrodek narciarski CSZ Ptaszkowa.

CZS Ptaszkowa – jak dojechać?

ptaszkowa dojazd
Droga do Ptaszkowej – styczeń 2019. Czy zobaczymy jeszcze taką zimę?

Kilometr od ośrodka znajduje się przystanek PKP. Stąd już około 15 minut marszu dzieli nas od celu. Może to być dobra rozgrzewka przed jazdą. Przy okazji jadąc pociągiem od strony Nowego Sącza można podziwiać piękne widoki Beskidu Sądeckiego. Jadąc samochodem w zimie warto zaopatrzyć się w dobre opony zimowe lub łańcuchy, podjazd pod sam ośrodek jest całkiem stromy. Mi nie udało się wyjechać, zostawiliśmy więc samochód pod Kościołem Wszystkich Świętych i stamtąd już na piechotę dotarliśmy na miejsce

CZS Ptaszkowa – wypożyczalnia sprzętu, cennik

Na miejscu możemy wypożyczyć narty biegowe, kijki oraz kask. Będzie nas to kosztowało 25,00 zł/dzień lub 15,00 zł/za 2 godz. Za wejście na trasę zapłacimy 5 zł/dzień(bilet normalny), 3 zł/dzień (bilet ulgowy). Dodatkowo w lecie wypożyczalnia w Ptaszkowej oferuje rowery, nartorolki, łyżworolki wraz z kaskiem i ochraniaczami. Początkujący mogą rozpocząć swoją przygodę z nartami biegowymi pod okiem instruktora. Najlepiej zebrać większą grupę, zmniejszymy wtedy koszty na osobę. Pełen cennik wypożyczalni i usług znajdziecie na stronie CSZ Ptaszkowa.

Na miejscu wypożyczyliśmy buty, narty i kije. Miła osoba z obsługi pomogła nam w doborze odpowiedniej długości nart i kijów. Sprzęt był nowy i w bardzo dobrym stanie.

ptaszkowa narty biegowe
Widok na tor

Trasy biegowe w Ptaszkowej

Trasy biegowe Ptaszkowa
Trasy biegowe w CSZ Ptaszkowa

Po dobraniu odpowiedniego sprzętu ruszyliśmy na trasy. Do dyspozycji mieliśmy trasy o długościach 1 km oraz 1,5 km. Znajdują się tu ciekawe podbiegi jak i całkiem dynamiczne zjazdy, na których zdarzyło się nam czasem stracić równowagę. Na szczęście miękki puch amortyzował wszystkie upadki. Trasy na narty biegowe były bardzo dobrze przygotowane i ratrakowane kilka godzin wcześniej. Co ciekawe trasy te są wyasfaltowane oraz oświetlone więc można ich używać do późnych godzin, a w lecie narty zamienić na nartorolki i cieszyć się jazdą przez cały rok.

Dla mnie – totalnego amatora trasy te przyniosły sporo frajdy. Doświadczenie z nart zjazdowych trochę mi pomogło. Beata była troszkę poobijana, ale zadowolona z nowego doświadczenia. Następnym razem na pewno skorzystamy z pomocy instruktora, aby nauczyć się prawidłowej techniki jazdy na nartach biegowych. Podobno w planach jest budowa trasy o długości 5 km, ośrodek cały czas się rozwija.

ptaszkowa trasa biegowa
Podbieg na trasie

Ważne! Przed przyjazdem upewnij się czy w danym terminie nie odbywają się zawody. W Ptaszkowej często odbywają się wydarzenia sportowe takie jak na przykład Puchar Polski Grupy Azoty lub Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Biegowym Osób Niepełnosprawnych. Najlepiej śledzić profil CSZ Ptaszkowa na facebooku, znajdziesz tam informacje o aktualnych wydarzeniach i ofertach ośrodka.

sztuczne naśnieżanie ptaszkowa
Naśnieżanie tras

Dodatkowe atrakcje w CSZ Ptaszkowa

Centrum Sportów Zimowych zapewnia też dodatkowe atrakcje. Po treningu można zrelaksować się w saunie. Na miejscu dostępna jest także siłownia oraz restauracja. W lecie ciekawą atrakcją, szczególnie dla dzieci jest zjeżdżalnia Mamy też do dyspozycji hotel – pokój 2 osobowy, oraz 4 – 10-osobowe studia. Korzystanie z siłowni oraz tras biegowych znajdujących się na terenie obiektu jest darmowe dla gości hotelu.

Lodowisko w Białej Niżnej

biała niżna lodowisko
Lodowisko w Białej Niżnej

Jeśli masz jeszcze siłę po narciarskich szaleństwach to 10 kilometrów od CSZ Ptaszkowa w Białej Niżnej znajduje się lodowisko (w lecie kort tenisowy). Na miejscu wypożyczymy łyżwy oraz kask. Godziny otwarcia oraz cennik dostępne tutaj.

Znasz ciekawe trasy biegowe w okolicy? Daj nam znać w komentarzu 🙂


Niedaleko Ptaszkowej znajdziecie Winnicę Chodorowa, to kolejna z wielu atrakcji w Gminie Grybów. Zobacz nasz artykuł z degustacji i zwiedzania winnicy – link.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments